Richard J. Beach"Sandy" odszedł spokojnie w niedzielę, 28 września 2014 roku na spotkaniu Anonimowych Alkoholików, podczas czytania Kroku 1 z książki „Dwanascie Kroków i Dwanascie Tradycji.” Gdyby zyl nieco ponad dwa miesiące dłużej, to w grudniu tegoż roku obchodziłby swoja 50-ta rocznice trzeźwości Urodził się w New Haven, w stanie Connecticut 9 września 1931 roku. W 1953 roku ukończył Uniwersytet Yale. Przez ponad dekadę Sandy służył jako pilot myśliwca w amerykańskiej piechocie morskiej. Następnie pracował jako autor przemówień i lobbysta dla Credit Union National Association w Waszyngtonie. 7 grudnia 1964 r. (w rocznice ataku na Pearl Harbor) Sandy Beach,przestał pić i zaczął głęboko i trwale wierzyć w duchową sile programu AA. Z czasem stał się cenionym mówcą i był zapraszany by dzielił się swym bogatym doświadczeniem na warsztatach, konferencjach konwencjach i na wielu grupach AAw Stanach Zjednoczonych i w wielu innych krajach. Potrafił dzielić się swoim doświadczeniem, silą i nadzieja, w sposób szczególny, który był mieszanką humoru i mądrości, a także dużą dawką autoironii. Stworzył i prowadził warsztaty duchowego zdrowienia AA dla mężczyzn, znane jako The Far Corners; gdzie mężczyźni, członkowie AA, przyjeżdżali corocznie by wzajemnie uczyć się od siebie.
Kathy D.
Kathy D. urodziła się w marcu 1965 roku w szpitalu dla samotnych matek, w Los Angeles i miała zostać oddana do adopcji. Zaledwie trzydzieści dni później jej rodzice anulowali proces adopcyjny i zabrali ją do domu. W ten sposób rozpoczęła jej życiową karuzela. Nigdy nie miała w swoich planach zostać autorka książki, tak i nie planowała tego ze uzależni się od alkoholu i marihuany. Dwadzieścia lat czynnego piekła uzależnienia od narkotyków i alkoholu, dwa małżeństwa, z których każde wydało na świat dziecko, a potem kolejne dwadzieścia lat spędzone w programie powrotu do zdrowia.Tworzyła blogi, odkryła w sobie artystyczny talent, którego pielęgnacja zaowocowała tworzeniem przez Kathy, kreatywnych dziel sztuki. Te wszystkie przedsięwzięcia, w efekcie spowodowały ze któregoś pięknego dnia, postanowiła chwycić za pióro. Jej pierwsza książka, to pamiętnik i przewodnik, którego lektura pozwala zrozumieć uzależnienie i jednocześnie wskazać drogę do rozwiązania tego problemu. Kathy mieszka w Palm Desert w Kalifornii z mężem Ronem i ich kotem, Jingle Bells. Obdarzona czwórką wyjątkowego potomstwa i pięcioma wspaniałymi wnukami, wprowadza w życie codzienny program zdrowienia, i aby zachować to, co otrzymała, dzieli się tym z innymi. Książka autorstwa Kathy D. pod tytułem „Uzależniona” w roku 2024 ukaże się nakładem naszego wydawnictwa.
Carl Erik Fisher
Carl Erik Fisher jest lekarzem psychiatrą klinicznym zajmującym się dziedzina uzależnień, bioetykiem i pracownikiem naukowym Uniwersytetu Columbia, w Nowym Jorku, gdzie pracuje w Wydziale Prawa, Etyki i Psychiatrii. Prowadzi również prywatną praktykę psychiatryczną, koncentrując się na komplementarnych i integracyjnych podejściach do leczenia uzależnień. Jest autorem książki „Przymus: Fenomen i Historia uzależnień”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Penguin Press w styczniu 2022 roku, i stała się międzynarodowym bestsellerem. Urodził się i wychował w New Jersey, a obecnie dzieli swoje życie pomiędzy Brooklynem w Nowym Jorku a Lizboną w Portugalii. Wydawnictwo „62” w bieżącym roku wyda książkę profesora Carla Erika Fishera, pt. „Przymus. Fenomen i Historia Uzależnień” Abraham Twerski
Dr Abraham Twerski był chasydzkim rabinem, naukowcem, cenionym lekarzem, psychiatra, terapeuta i pisarzem. Był zafascynowany fenomenem i prostota programu 12 kroków AA. Był założycielem Gateway Rehabilitation center, sieci ośrodków, w których zajmowano się leczeniem uzależnień, propagując tam program 12 kroków i konieczność kontynuowania zdrowienia we wspólnocie AA, po zakończeniu terapii.Dr Twerski był także przez 20 lat szefem oddziału psychiatrycznego, w Katolickim szpitalu sw. Franciszka w Pittsburghu. Jest autorem wydanego w Polsce w 2003 roku, międzynarodowego bestsellera pt. „Uzależnione myślenie - Analiza samooszukiwania”, Dr Twerski postrzegał ludzi zmagających się z uzależnieniem jako nieoszlifowane diamenty. Mówił, że leczenie uzależnienia i wspieranie powrotu do zdrowia, osób nim dotkniętych to po prostu"szlifowanie diamentów" i nadanie, lub przywrócenie im blasku. I piękna. Postrzegał uzależnienie jako jedno z ludzkichzmagań, które może utorować drogę do nauki i rozwoju: "Czasy stresu, napiec i problemów są również sygnałami i wskazówka do rozwoju. A jeśli właściwie wykorzystamy przeciwności losu, to dzięki nim możemy wzrastac I dojrzewać" - powiedział. Uważał ze duchowość ma wielką wagę w indywidualnym procesie zdrowienia. I o tym pisał także w swoich książkach. Dziedzictwo dr Twerskiego żyje wciąż w tysiącach osób którym pomógł, w systemie leczenia ,który stworzył. Wielu ludzi w Pittsburghu i poza nim pamięta jego poświęcenie I troskę, która otaczał swoich pacjentów a także nadzieje i ziarno duchowości które zasiewał w sercach wielu. Doktor Abraham Twerski zmarł w 2021 roku, w wieku 90 lat.
W bieżącym roku nakładem Wydawnictwa 62 ukaże się książka Dr. Abrahama Twerskiego pt. "Chciałbym zadzwonić po pomoc, ale nie wiem do kogo" Jej tematem jest poszukiwanie duchowości w codziennym życiu.